اپل فروش اپل واچ را در آمریکا متوقف کرد!

اپل فروش اپل واچ را در آمریکا متوقف کرد!

آیا اپل فروش اپل واچ را در آمریکا متوقف کرد!؟ اپل فروش اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ را در ایالات متحده متوقف کرده است. این تصمیم در پی اختلاف بین اپل و ماسیمو، یک شرکت فناوری بهداشتی است. کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا که مسئولیت کنترل واردات و صادرات کالاها را بر عهده دارد، پیش از این دستور ممنوعیت واردات اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ را صادر کرده بود. این حکم در ماه ژانویه توسط دادگاهی صادر شد که نشان داد اپل از پتنت ماسیمو برای اندازه گیری غلظت اکسیژن خون استفاده کرده است. این دستور در حال حاضر توسط رئیس جمهور در دست بررسی است، اما قبل از هر اتفاقی، اپل تصمیم گرفته است که فروش این محصولات را در ایالات متحده متوقف کند. همراه ایدوتک باشید

اپل چه می‌گوید؟

ساعت هوشمند اپل یا اپل واچ یکی از مهم‌ترین محصولات این شرکت است که بیشترین قسمت از محصولات پوشیدنی این شرکت را تشکیل می‌دهد و پس از آیفون پرفروش‌ترین محصول این شرکت می‌باشد. این شرکت اکنون از طریق وب سایت خود اعلام کرده است که فروش اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ در تاریخ ۲۱ دسامبر متوقف خواهد شد. فروشگاه‌های فیزیکی (اپل استور) فروش این محصولات را در آمریکا از ۲۴ دسامبر متوقف خواهند کرد.
طبق بیانیه رسمی این شرکت: «تیم اپل همیشه در تلاش برای تولید و توسعه محصولات پیشرفته در صنعت ایمنی و بهداشت است. این شرکت به شدت با این تصمیم مخالف است و به این فکر می‌کند که چگونه» ما سخت کار می‌کنیم تا اپل واچ اولترا ۲ و را دریافت کنیم. اپل واچ سری ۹ برای مشتریان در ایالات متحده در دسترس است. آی تی. در اسرع وقت.

حتما بخونیا :)  مرورگر وب چیست

به نظر می‌رسد دستور توقف فروش این محصولات قبل از تعطیلات سال نو و کریسمس ضرر هنگفتی را برای اپل به همراه داشته است. آمار و تحقیقات نشان می‌دهد که در جریان حراج جمعه سیاه، اپل واچ یکی از پرفروش‌ترین محصولات دنیاست و محصولی مهم و استراتژیک به حساب می‌آید.
جو کیانی، مدیرعامل ایرانی الاصل ماسیمو که برای جلوگیری از فروش به اپل شکایت کرد، گفت: «این تصمیم باید به بازگرداندن عدالت در بازار منجر شود.

انواع اپل واچ

آیا خرید اپل واچ غیرممکن خواهد شد؟

به طور کلی، پاسخ به این سوال منفی است. فروش اپل واچ اولترا ۲ و اپل واچ سری ۹ فقط در آمریکا و فقط توسط خود اپل متوقف شده است. در واقع واردات این محصول به آمریکا متوقف شده است اما همچنان امکان فروش محصولات در انبارها توسط سایر فروشندگان وجود دارد.

آیا تمام ساعت‌های اپل متوقف شده است؟

در واقع، یک مسئله حقوقی در مورد فناوری مورد استفاده در توانایی اندازه گیری اکسیژن در خون به وجود آمده است. در نتیجه خرید سری اپل واچ SE از این محدودیت مستثنی خواهد بود. اپل واچ SE که مدل مقرون به صرفه ساعت‌های هوشمند اپل است، فاقد سنسورهای پیشرفته‌ای مانند سطح اکسیژن خون (spO2) یا مانیتور ضربان قلب (ECG) است.

چه اتفاقی برای اپل واچ افتاد؟

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۲۵ دسامبر به پایان می‌رسد و نتایج آن اعلام می‌شود. به گفته یکی از اساتید دانشگاه نیویورک، نمی‌توان جلوی چنین تصمیمی را گرفت. با این حال، اپل واچ یک محصول سبک زندگی است و می‌تواند به سبک اپل کار کند. اما در نهایت باید مشخص شود که اپل از چه حقوقی فراتر رفته است و آیا محصولات دیگری وجود دارند که عملکرد مشابهی با شهروندان دارند یا خیر.

5/5 - (1 امتیاز)