نحوه اضافه کردن Face ID دیگر به آیفون

نحوه اضافه کردن Face ID دیگر به آیفون

نحوه اضافه کردن Face ID دیگر به آیفون: برای اطمینان بیشتر و ایمن‌تر کردن فناوری Face ID، اپل گزینه Alternate Appearance را با iOS ۱۲ اضافه کرد. این برای افرادی که ظاهری کاملاً متفاوت دارند مفید است. همچنین، می‌توانید از آن برای اضافه کردن چهره همسر یا خواهر و برادر خود به دستگاه خود استفاده کنید. در این مقاله از ایدوتک نحوه انجام آن آمده است:

هشدار: وقتی یک Face ID دوم اضافه می‌کنید، آن شخص کنترل کاملی بر آیفون شما خواهد داشت. آن‌ها می‌توانند قفل آیفون شما را باز کنند، با استفاده از Face ID خرید کنند، از طریق Apple Pay پرداخت کنند و کارهای دیگری انجام دهند. بنابراین، هنگام فعال کردن این ویژگی مراقب باشید.

  • برنامه تنظیمات را در iPhone خود باز کنید.
  • روی Face ID & رمز عبور. برای دسترسی به این بخش، رمز عبور آیفون خود را وارد کنید.
گزینه Face ID و Passcode را در تنظیمات آیفون باز کنید
  • روی تنظیم ظاهر جایگزین ضربه بزنید و روی شروع به کار
گزینه Alternate Appearance را در آیفون تنظیم کنید
  • اکنون صورت خود را در داخل قاب قرار دهید و در امتداد دستورالعمل‌های روی صفحه حرکت کنید. اگر Face ID را برای شخص دیگری اضافه می‌کنید، آیفون خود را تحویل دهید و از او بخواهید دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کند.
  • اگر شما (یا شخص دیگری) ناتوانی جسمی دارید، هنگام تنظیم Face ID از گزینه‌های دسترسی استفاده کنید. با این کار، لازم نیست دامنه کامل حرکت سر را انجام دهید و تشخیص چهره همچنان امن است. به یاد داشته باشید که باید در نحوه نگاه خود به آیفون ثابت‌تر باشید.
  • اگر می‌خواهید برای نابینایان یا افراد کم بینا Face ID دیگری در iPhone اضافه کنید، به تنظیمات -> Accessibility بروید و Require Attention for Face ID را غیرفعال کنید. این نیازی ندارد که آن‌ها با چشمان باز به آیفون نگاه کنند.
گزینه Require Attention for Face ID را در آیفون غیرفعال کنید

پس از انجام این کار، شما و شخص دیگری (که Face ID را برای او تنظیم کرده اید) می‌توانید با استفاده از Face ID وارد آیفون شوید.

حتما بخونیا :)  مشکلات رایج آیفون ۱۳

اگر گزینه Setup an Alternate Appearance را نمی‌بینید، احتمالاً قبلاً از آن گزینه استفاده کرده اید. در این صورت، ابتدا باید Face ID را بازنشانی کنید تا هر دو نمایه چهره پاک شوند. برای انجام این کار، به تنظیمات -> Face ID & Passcode -> Reset Face ID بروید.

پس از انجام این کار، می‌توانید یک Face ID جدید برای خود تنظیم کنید و سپس یک Face ID دوم را اضافه کنید که می‌خواهید آیفون شما تشخیص دهد

نحوه اضافه کردن Face ID دیگر به آیفون

بنابراین می‌بینید، اضافه کردن Face ID دیگر در آیفون به همین راحتی است. در صورت هر گونه شک و تردید، در بخش نظرات زیر با ما پینگ کنید.

5/5 - (2 امتیاز)