هوش مصنوعی در گوگل از بیت کوین سبقت گرفت

هوش مصنوعی در گوگل از بیت کوین سبقت گرفت

ChatGPT تمام معادلات موتور جستجوی گوگل را مختل کرده است تا هوش مصنوعی را به یک اصطلاح محبوب‌تر از بیت کوین تبدیل کند.
قبل از راه‌اندازی ChatGPT در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲، عبارات «Bitcoin» و «Crypto» بیشترین سهم را در نتایج جستجوی Google به خود اختصاص می‌دادند. اما با ظهور ChatGPT و ترس از جایگزینی هوش مصنوعی در زمینه‌های مختلف، به مرور زمان جستجو برای موضوعات ارزهای دیجیتال جای خود را به هوش مصنوعی و ابزارهای مرتبط داد.
بر اساس امتیاز گوگل ترندز در سال ۲۰۲۳، هوش مصنوعی با امتیاز ۹۱ بیت کوین را با امتیاز ۲۲ پیدا کرد و آن را در صدر موارد مرتبط با این حوزه قرار داد.

گوگل ترندز می‌گوید که کاربرانی از ویتنام، چین، فیلیپین و میانمار بیشترین جستجوهای مربوط به هوش مصنوعی را در گوگل انجام داده‌اند و درصد جستجوی مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی از نوامبر ۲۰۲۲ تا امروز بیش از چهار برابر جستجوی شغل است. که مربوط به حوزه ارز دیجیتال است.
در حال حاضر، اوضاع برای بیت کوین با قیمت فعلی ۴۳۱۶۸ دلار (در زمان انتشار این خبر) بسیار بهتر به نظر می‌رسد، در مقایسه با ابتدای سال ۲۰۲۳ که شاهد قیمت ۱۶۹۰۰ دلار برای این ارز دیجیتال محبوب هستیم.
محبوبیت هوش مصنوعی به این معنا نیست که بیت کوین در گوگل محبوبیت کمتری دارد. کلمه بیت کوین همچنان بیشترین جستجو را دارد. با این حال، هوش مصنوعی بسیار محبوب است.
نتایج گوگل ترندز نشان می‌دهد که کاربران السالوادور، نیجریه، هلند، برزیل و سوئیس به ترتیب بیشترین درصد جستجوی ارزهای دیجیتال را در گوگل دارند.

حتما بخونیا :)  بالا بردن کیفیت عکس آنلاین رایگان

نظرات خود را با ایدوتک در میان بگذارید.

Rate this post