افزایش کارایی در چیپ M2 Ultra در مک‌پرو و مک استودیو

افزایش کارایی در چیپ M2 Ultra در مک‌پرو و مک استودیو

اولین سری از معیارهای به دست آمده از تراشه M۲ Ultra افزایش قابل توجهی در عملکرد را نشان می‌دهد. این تراشه در مک استودیو و مک پرو در دسترس خواهد بود که اکنون برای خرید در دسترس هستند.
ما شاهد تغییراتی در نتایج آزمایش بودیم، اما نتایج استاندارد مک استودیو با M۲ Ultra ۲۸۰۰ در حالت تک هسته‌ای و ۲۱۷۰۰ در حالت پردازش چند هسته‌ای است. بنابراین شاهد افزایش ۲۰ درصدی کارایی این تراشه نسبت به M۱ Ultra هستیم. همانطور که اپل در تبلیغات خود می‌گوید. این بدان معناست که M۲ Ultra سریعترین تراشه‌ای است که اپل تا به حال تولید کرده است.

افزایش کارایی در چیپ M2 Ultra

جالب توجه است که راندمان کلی مک پرو جدید دو برابر سریع‌ترین مک پرو مجهز به پردازنده اینتل (۲۸ هسته‌ای Xeon W) است. این نکته زمانی جالب‌تر می‌شود که بدانید مک پرو جدید از ۶۹۹۹ دلار و مدل ۲۸ هسته‌ای اینتل از ۱۲۹۹۹ دلار شروع می‌شود. تقریباً دو برابر است. اپل در WWDC گفت که مدل جدید مک پرو سه برابر سریعتر از مدل مبتنی بر اینتل است، اما این تنها در دنیای واقعی و محیط‌های تخصصی کاربرد دارد. اصطلاحاتی مانند رندر ویدئو یا مدل‌سازی سه بعدی.
دلیل اصلی ترجیح دادن مک پرو به مک استودیو، وجود شش اسلات PCIE در مک پرو است. علاوه بر این، خریداران باید مک استودیو فوق مجهز M۲ را در نظر بگیرند که ۳۰۰۰ دلار ارزان‌تر از مک پرو است.

نظرات خود را با ایدوتک در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)
حتما بخونیا :)  ویژگی جدید وب کم ویندوز 11